Depilacja laserowa – najważniejsze informacje o zabiegu

Depilacja laserowa jest to najmodniejsza i ostatnio bardzo popularna depilacja. Daje ona efekt trwałej, gładkiej skóry przez długi okres. Depilacja laserowa jest bezbolesna, a wykonywanie tego zabiegu gwarantuje komfort i bezpieczeństwo. Co ważne zabieg ten można wykonać na każdej partii ciała.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna spośród dostępnych depilacji, posiada ona duży atut jakim jest bezbolesność w trakcie usuwania owłosienia. Dzięki temu jest tak popularna i polecana nie tylko przez młodych ludzi, którzy zaczynają przygodę z depilacją, ale również przez starszych, którzy wiele metod już stosowali i to właśnie u nich efekt depilacji jest szybszy. Zabiegi te natomiast mają największą skuteczność wśród mężczyzn, a decyduje o tym ciemna barwa włosów oraz ich sztywność i grubość. Laser najlepiej poradzi sobie na ciemnych włosach, ponieważ zawierają one dużo barwnika (melaniny).

Należy pamiętać, że ciało ludzkie jest żywym organizmem, które pracuje w rytmie hormonów i zmian cyklicznych, co może wpłynąć na pojawienie się nowych włosów po zakończeniu kuracji. Zalecane jest powtarzanie zabiegu raz do roku.

Zabieg depilacją laserową wykorzystuje wiązki światła emitowanego z lasera, przenika on przez skórę i jest pochłaniany przez melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych. W ten sposób powstaje energia cieplna i to ona daje trwałe zniszczenie cebulki włosa. – powiedziała Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

 • Dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu należy zgolić włoski w wybranej okolicy maszynką

 • Skóra przed zabiegiem powinna być czysta, nie posmarowana żadnym kremem

 • Cztery tygodnie przed depilacją laserową nie wolno włosków wyrywać woskiem, depilatorem, ani pęsetą

 • W miejscu planowanej depilacji, nie wolno stosować kremów z kwasami owocowymi, witaminą A, witaminą C

 • Tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować leków fototoksycznych i fotoalergicznych, ani pić ziół o takim działaniu (nagietek, dziurawiec )

Depilacje laserową najlepiej wykonywać zimą, chociaż latem nie ma zakazu, ale ze względu na dobro skóry i wygodę polecane jest depilowanie właśnie zimą, gdzie skóra jest mniej narażona na promienie słoneczne. Na depilacje laserową należy przeznaczyć od 4 do 6 zabiegów, które powtarza się na twarzy co 5 – 6 tygodni, a na ciele co 8 – 12 tygodni. Podczas jednej wizyty maksymalnie jesteśmy w stanie usunąć około 20% włosów, dlatego serie należy powtarzać. Konieczność przeprowadzania serii zabiegów jest obowiązkowa, dlatego że nasze włosy nie rosną równocześnie. W momencie zabiegu pozbędziemy się włosów tylko tych, które były w trakcie aktywnego wzrostu. Wszystkie te włosy, które zostały usunięte przez laser po około 2 tygodniach, po zabiegu same zaczną wypadać, a te włosy których nie udało się usunąć zaczną odrastać po kilku tygodniach, dlatego sugerowany jest taki czas między kolejnymi zabiegami.

Ile zabiegów depilacji laserowej zaleca się wykonać?

Dla uzyskania satysfakcjonującego efektu terapii ważne są regularne odstępy pomiędzy zabiegami. Profesjonalna depilacja laserowa to dobra alternatywa dla osób zmagających się z nadmiernym owłosieniem, zapaleniem mieszków włosowych oraz niweluje problem z wrastającymi włoskami. Dzięki depilacji laserowej wrastające włoski nie będą już problemem jak przy innych zabiegach depilatorem elektrycznym.

Również zapalenie mieszków włosowych przy depilacji laserowej daje możliwość uniknięcia tego problemu, gdyż nie ma tutaj, jak w przypadku maszynki problemu z bakteriami, które powodują to zapalenie. Depilacja laserowa ma kolejny atut jakim jest krótki czas trwania usuwania włosków, bo maksymalnie 30 minut na większych partiach ciała.

Laser do depilacji Vectus usuwa 95% owłosienia trwale, jedynie 5% włosków, które mogą być widoczne to te, które były w fazie wzrastania. Włoski mogą, ale nie muszą pojawić się rok po zakończonej kuracji, jednak wtedy wystarczy tylko jeden zabieg, aby się ich skutecznie pozbyć. Warto wiedzieć, że laser do depilacji Vectus otrzymał nagrodę Prix de Beauté w kategorii „Odkrycie Roku”. Jest najczęściej używane przez salony kosmetyczne i polecany przez klientki.

Czy depilacja laserowa boli?

Te zabiegi laserowe są bezpieczne i bezbolesne, więc nie ma żadnych obaw związanych z wykonywaniem tej depilacji. Dla wyjątkowo wrażliwej skóry bezpośrednio po zabiegu możemy, ale nie musimy spodziewać się delikatnych zaczerwienień w zależności od skóry, każda reaguje inaczej. Jeśli pojawi się zaczerwienienie nie należy się obawiać, gdyż zniknie ono po kilku godzinach lub przy silnie wrażliwej skórze do 3 dni.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

 • Najważniejszym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest ciąża. Należy pamiętać, aby w tym okresie unikać depilacji, a zabieg wykonać po okresie ciąży.

 • Świeża opalenizna naturalna jak i ta stosowana samoopalaczem.

 • Ważne jest też odstawienie leków  na 4 tygodnie przed wykonaniem zabiegu. Leki które należ unikać to takie jak: antybiotyki, leki przeciwbólowe, leki antydepresyjne.

 • Spożywanie ziół, takich jak: dziurawiec, nagietek czy arcydzięgiel. Należy przestać spożywać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem.

 • Bielactwo i łuszczyca.

 • Depilacja woskiem i pęsetą najlepiej 1 miesiąc przed zabiegiem.

 • Infekcje skóry w miejscu zabiegu, takie jak: bakteryjne, wirusowe, grzybicze. Zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.

Depilacji laserowej można wykonać na wszystkich partiach ciała.

Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu należy pamiętać o takich zasadach jak unikanie słońca, dlatego najlepiej wykonywać zabieg zimą, gdy słońce jest delikatniejsze, a nasza skóra schowana przed promieniami UVA jeśli jednak jesteś narażeni na bezpośrednie działanie promieni UV, konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami anty-UVA i 6 o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).

Wprzypadku wystąpienia podrażnienia należy nie pocierać tych miejsc, a jedynie przemywać delikatnymi preparatami i stosować kremy łagodzące i nawilżające, takie jak Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen w okolicach pach, gdzie był wykonywany zabieg nie używać antyperspirantów, dezodorantów i perfum, gdyż może to podrażnić skórę i spowodować nieprzyjemne pieczenie i zaczerwienienie należy unikać peelingów oraz korzystania z basenu i sauny do 2 tygodni po zabiegu

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *