Depilator laserowy – na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu?

Codzienna depilacja ciała przy pomocy maszynki jednorazowej, nie tylko zabiera nam mnóstwo czasu, ale dodatkowo wiąże się z występowaniem wszelkiego rodzaju podrażnień i stanów zapalnych w obrębie skóry. W odpowiedzi na powyższe problemy powstała depilacja laserowa, która zapewnia trwałe efekty usuwania zbędnego owłosienia bez obaw o przykre konsekwencje.

Depilacja laserowa w domu?

Do niedawana zabieg depilacji laserowej możliwy był do przeprowadzenia wyłącznie w renomowanych gabinetach kosmetologicznych. Na szczęście, w raz z rozwojem technologii możliwe stało się posiadanie personalnego depilatora laserowego przeznaczonego do samodzielnego użycia.

Jak działa depilator laserowy?

Działanie niniejszego urządzenia polega na przedostaniu się wiązki światła laserowego w głąb skóry, w celu zniszczenia mieszków włosowych. Proces ten jest całkowicie bezpieczny dla skóry oraz zdrowia człowieka, ponieważ zasięg emitowanego światła dociera tylko do pożądanych warstw, nie uszkadzając przy tym tkanek. Najważniejszym atutem niniejszego sposobu depilacji, jest przede wszystkim jego trwałość. Cyklicznie przeprowadzane zabiegi, przy pomocy depilatora laserowego, mogą doprowadzić nawet do całkowitego usunięcia zbędnego owłosienia.

Zalety depilacji laserowej

Do najważniejszych zalet związanych z przeprowadzeniem domowej depilacji laserowej należą:

  • trwałość efektów;
  • bezpieczeństwo i komfort zabiegu;
  • możliwość depilacji dowolnych partii skóry, bez obaw o bolesne podrażnienia i wrastające włoski;
  • możliwość przeprowadzenia zabiegu w komfortowych warunkach o dowolnej porze;
  • oszczędność czasu, związana z długotrwałym efektem depilacji.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu depilatora laserowego?

Po pierwsze: powinniśmy upewnić się, że nasza skóra nadaje się do przeprowadzenia niniejszego zabiegu. Ciemna karnacja, oraz delikatne (siwe) włosy, trudniej poddają się działaniu lasera. Przed podjęciem decyzji o zakupie sprzętu powinniśmy również sprawdzić, czy na pewno nie posiadamy żadnych problemów zdrowotnych związanych z krzepliwością krwi.

Po drugie: sprawdź, czy depilator posiada funkcję regulacji. Jest ona niezbędna, ponieważ umożliwia Ci dostosowanie emitowanego światła do Twojej karnacji, zapewniając tym samym bezpieczeństwo i efektywność przeprowadzanego zabiegu.

Po trzecie: wybierz moc urządzenia. Przed zakupem odpowiedniego sprzętu możesz udać się na zabieg do kosmetyczki, która pomoże Ci dobrać odpowiedni sprzęt do Twojego rodzaju skóry i owłosienia.

Po czwarte: upewnij się, że sprzęt posiada wszelkie potrzebne atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że zabieg depilacji laserowej, szczególnie ten wykonywany samodzielnie, powinien wykonywany być z należyta starannością i w zgodzie z zawartą do urządzenia instrukcją.

TOP 10 najlepsze depilatory laserowe – ranking

 

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *