Dieta OXY – zdrowa wersja skutecznej diety Dukana

Dieta OXY jest stosunkowo nowa. To propozycja zdrowszej wersji diety proteinowej. Dieta OXY opiera się na zasadach podobnych do zasad popularnej  diety Dukana. Dieta OXY można powiedzieć jest ulepszoną wersją diety Dukana. Specjaliści układający dietę OXY mieli na uwadze – zdrowie i nieszkodzenie organizmowi osoby odchudzającej się. Nie jest tak w przypadku stosowania diety Dukana, ponieważ nerki i wątroba są bardzo obciążone, co znaczy że słynna dieta jest niebezpieczna dla zdrowia człowieka.

DIETY OXY – to 3 fazy!

FAZA 1 – FAT BURNING

  • cel pierwszego etapu diety OXY – szybkie spalanie tkanki tłuszczowej
  • w menu dominuje wyłącznie białko zwierzęce (spożywane w odpowiedniej ilości – bardzo przyśpiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Nie powodując skutków ubocznych).

FAZA 2 – STEP

  • cel drugiego etapu diety OXY – utrwalanie uzyskanych efektów
  • jadłospis zostaje wzbogacony o białko roślinne (twórcy diety OXY wskazują, że prawidłowy stosunek białka roślinnego do zwierzęcego to 50 na 50)

FAZA 3 –  BALANCE

  •  cel trzeciego etapu diety OXY – stabilizacji całego procesu odchudzania (zapobieganie efektowi jo-jo)
  •  zawartość menu to węglowodany, białka i tłuszcze podane w odpowiednim stosunku do zalecanych norm

Ważne! Przed stosowaniem diety OXY skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem!

Twórcy diety OXY na oficjalnej stronie internetowej podkreślają, że żadne zalecenie nie jest poradą medyczną i nie należy tak traktować zasad diety OXY. Przed rozpoczęciem diety powinniśmy udać się na konsultację do lekarza bądź dietetyka, który po zapoznaniu się z naszym aktualnym stanem zdrowia i indywidualnymi potrzebami organizmu, oceni czy stosowanie diety OXY w naszym przypadku będzie bezpiecznym rozwiązaniem problemu nadwagi jaką posiadamy.

Dieta OXY jest szybka, ale czy zdrowa?

Dieta OXY (jak wcześniej zostało już wspomniane) to ulepszona dieta proteinowa. Jest dietą zdrowsza i mniej szkodliwa (np. dla nerek lub wątroby) od diety Dukana. Wynika to z wprowadzenia do jadłospisu antyoksydantów i oparcia trzeciego filaru diety na zbilansowanym jadłospisie, bogatym w wartości odżywcze.

Paradoksalnie szybkie efekty diety mogą być wadą, chociaż wydać by nam się mogło, że to dużą zaleta diety OXY. Niestety, dieta OXY jest szybkim procesem odchudzania, a szybkie diety wiążą się z zagrożeniem powstania efektu jo jo.

Czy dieta OXY jest skuteczna?

Twórcy nie dają 100% gwarancji na skuteczność diety OXY. Na swoim serwisie internetowym nie zamieszczają informacji na temat rezultatów, jakich my jako użytkownicy diety moglibyśmy się spodziewać po zakończeniu odchudzania według zasad diety OXY. Dlatego efektywność diety OXY jest postawiona pod znakiem zapytania i niestety sami uzyskamy odpowiedź dopiero kiedy ją zastosujemy.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *