Jak dobierać bieliznę modelującą?

Wiele już powiedziano i nadal mówi się na temat zastosowania bielizny modelującej w celu uzyskania pięknej sylwetki bez długotrwałego oczekiwania na efekt ćwiczeń. Niewiele jednak wspomina się o rodzajach tej bielizny oraz tym, jak dobrać idealny jej model, aby cieszyć się świetnym wyglądem w przypadku konkretnych mankamentów sylwetki.

 

Tymczasem, podobnie jak wszystkie tego rodzaju produkty, również i bielizna modelująca powinna być dopasowana do sylwetki w taki sposób, aby podkreślać to, co naturalnie jest piękne, a ukrywać pewne mankamenty wyglądu. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób najlepiej dopasować modele bielizny do swojego ciała, by jeszcze bardziej je wyszczuplić i sprawić, by było zgrabniejsze.

Idealny biust

Większość kobiet, które skarżą się na swój wygląd, wskazuje na mankamenty związane z biustem. Najpierw jest zbyt mały albo za duży, a z czasem traci jędrność czy staje się nieproporcjonalny do reszty sylwetki. Niewielki biust dobrze jest wyeksponować za pomocą bielizny modelującej w formie biustonoszy unoszących piersi i zbierających je tak, że wydają się większe. Zazwyczaj tego rodzaju biustonosze są usztywniane, a także dobrać do nich można niewielkie wkładki materiałowe bądź żelowe, sprzyjające naturalnemu ułożeniu biustu.

Płaski brzuch

Zarówno wskutek skłonności do tycia, jak również w efekcie ciąży czy nagłej zmiany wagi na brzuchu mogą pojawiać się niechciane fałdki. Choć wiele da się zmienić ćwiczeniami, dietą i zabiegami kosmetycznymi, to nie zawsze do końca udaje się zlikwidować niewielką fałdkę czy nadmiar skóry. W takim przypadku sprawdzi się bielizna modelująca w kilku różnych formach. Dla pań, które lubią czuć się zmysłowo, doskonale sprawdzi się gorset. Można wybrać model już z wbudowanym biustonoszem dopasowanym do wielkości biustu, jak również i taki bez zabudowania tego fragmentu. Jego wygodniejszym dla wielu kobiet zamiennikiem jest po prostu pas modelujący na brzuch albo wysoka bielizna bezszwowa, która łączy pas oraz figi. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno na co dzień, jak też na specjalne okazje, np. pod obcisłą sukienkę.

Zgrabne pośladki i nogi

Dla kobiet, które mają problem z wyglądem nóg bądź chcą nieco poprawić prezencję pośladków z pomocą przychodzi bielizna modelująca w formie np. wspomnianych wysokich majtek z dodatkowymi dłuższymi nogawkami. Ten rodzaj bielizny doskonale zajmie się całym pasem od talii w dół, pomagając rozłożyć dodatkowe kilogramy w sposób rozsądny oraz gwarantujący świetny wygląd. Dodatkowo wybrać można również specjalne majtki z opcją push-up, które delikatnie unoszą pośladki i sprawiają, że prezentują się one jędrniej, zwłaszcza w obcisłych ubraniach. Brak szwów w tego rodzaju bieliźnie powoduje, że jest ona praktycznie niewidoczna nawet spod cienkiej odzieży. Dla pań, które chcą nieco poprawić wygląd całych nóg, dobrą opcją będą rajstopy modelujące, często zawierające specjalne mikroelementy poprawiające wygląd skóry i przyspieszające spalanie cellulitu.

Wybór idealnej bielizny modelującej nie jest prosty i często zależy po prostu od tego, czego potrzeba danemu ciału. Warto jednak poszukać właściwych modeli, aby czuć się i wyglądać pięknie.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *