Doskonałe zajęcia fitness, czyli body shape Poznań

Body shape to świetna forma zajęć fitness, która pozwala dokładnie wyrzeźbić całe ciało. Ten typ treningu daje szybkie i mocno widoczne efekty, dlatego wybiera go coraz więcej osób. Dodatkowo sprawia, że osoby regularnie korzystające z zajęć body shape czują się lepiej i mają więcej energii do życia.

Zajęcia body shape fitness pozwalają skutecznie wyrzeźbić wszystkie partie ciała, głównie: brzuch, uda, pośladki oraz ramiona. Wybierane są najczęściej przez kobiety zmagające się z cellulitem, ponieważ doskonale poprawiają jędrność skóry. Sprawiają, że po miesiącu treningów ciało staje się smukłe, a skóra odpowiednio napięta.

Coraz więcej klubów fitness oferuje tego typu zajęcia, przykładem może być siłownia Niku fitness w Poznaniu – Niku.

Jak wygląda trening body shape?

Body shape to zajęcia, które jak wiele innych rozpoczynają się lekką rozgrzewką przeprowadzoną na siłowni. Podczas rozgrzewki mamy do czynienia z kombinacją kroków podstawowych przygotowujących ciało do energicznych ćwiczeń. Właściwie przeprowadzona rozgrzewka pozwala uniknąć kontuzji poprzez nadwyrężenia i trwa około 10-15 minut.

Body shape Poznań to również stretchnig, który rozgrzewa ciało i rozciąga wszystkie partie mięśni. Rozgrzewka i stretchnig to dopiero początek zabawy. Kolejnym krokiem jest trening właściwy, podczas, którego przeprowadzane są ćwiczenia zasadnicze wykonywane w seriach. Ćwiczenia obejmują wszelkie partie mięśniowe i modelują ciało, a głównie klatkę piersiową, brzuch, ramiona, uda i pośladki.

Zajęcia body shape Poznań przeprowadzane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów. W czasie trwania treningu używa się wielu rekwizytów, między innymi: hantli, gum i stepów. Po zakończonym wysiłku zasadniczym, następuje zwolnienie tempa i mamy czas przeznaczony na rozciąganie oraz relaks.

Jakie efekty daje trening body shape?

Trening body shape Poznań to świetna forma wysiłku fizycznego, która pozwala szybko zauważyć pierwsze efekty. Oprócz zmian w budowie ciała i spadku wagi, od razu zauważamy poprawę koncentracji oraz lepsze samopoczucie.

Trening body shape ma pozytywny wpływ na kształtowanie i wyszczuplanie sylwetki. Zajęcia muszą być prowadzone regularnie, aby dały jak najlepsze efekty. Po mniej więcej miesiącu treningów widać duże zmiany w postaci wyszczuplenia oraz polepszenia jakości życia.

Najważniejsze zalety i korzyści płynące z regularnych treningów body shape Poznań:

 • wzrost tkanki mięśniowej i jednoczesny spadek tkanki tłuszczowej
 • przyrost mięśni i poprawia ich unaczynienia
 • spadek cholesterolu we krwi
 • wzrost wydolności krążeniowo-oddechowej
 • wzrost wydolności, wytrzymałości i zmniejszenie tętna spoczynkowego
 • polepszenie się pułapu tlenowego
 • wzmocnienie wiązadeł i zwiększenie zakresu ruchomości stawów
 • wzmocnienie układu odpornościowego
 • poprawa koordynacji ruchów, motoryki i postawy ciała
 • przyspieszenie przemiany materii
 • spowolnienie procesu starzenia

Oprócz widocznych zmian w wyglądzie ciała oraz poprawy odnowy i regeneracji organizmu, widać duże pozytywne efekty w sferze psychicznej. Osoby trenujące body shape Poznań stają się bardziej zmotywowane do działania. Pracują nad swoją osobowością, nie poddają się i trwale dążą do jeszcze lepszych efektów. Ćwiczą swoją asertywność i podejście do życia, również w dziedzinach nie związanych z wysiłkiem fizycznym. Dodatkowo zwiększa się satysfakcja z wykonywanej pracy, następuje redukcja stresu i naradza się potrzeba codziennej aktywności fizycznej.

Body shape Poznań to doskonała forma zajęć fitness, która może być wykonywana przez kobiety i mężczyzn. Każdy może zacząć do niej swoją pierwszą przygodę z fitnessem.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *