Koreańskie maseczki – skąd moda na koreańską pielęgnację twarzy?

Azjatyckie kosmetyki zyskały w ostatnich latach na rynku europejskim wielką popularność. Wiele kobiet stosuje je regularnie w codziennej pielęgnacji i nie wyobraża sobie innego zamiennika. Koreańskie maseczki to jedne z najczęściej wybieranych azjatyckich produktów kosmetycznych.

Czemu zawdzięczają swoją sławę i skąd moda na maseczki w płachcie?

Kosmetyki produkowane w Azji posiadają nieco inny cel niż te produkowane przez rynek zachodni. Zazwyczaj nastawione są na konkretny typ działania np. nawilżanie, liftingowanie, rozjaśnianie czy ujędrnianie skóry. Produkty oferowane przez koncerny europejskie dedykowane są najczęściej konkretnym typom skóry. Dostępne są m.in. kremy przeznaczone do cery przetłuszczającej się, suchej lub mieszanej. Wśród kosmetyków azjatyckich królują koreańskie maseczki w płachcie, które stanowią jeden z filarów koreańskiej pielęgnacji. Na czym polega działanie koreańskich maseczek oraz dlaczego warto je przetestować na własnej skórze?

Koreańskie maseczki – źródło skoncentrowanych składników

Walorem koreańskich maseczek jest ich skład. Często wzbogacony o naturalny pierwiastek w postaci esencji i ekstraktów roślinnych oraz witamin, które głęboko odżywiają naskórek i pobudzają krążenie krwi. Dodatkowo tkaniny nasączone są innymi substancjami, wspomagającymi regenerację i nawilżenie skóry, są to m.in.: kwas hialuronowy, antyoksydanty, peptydy czy fito-kolagen.

Działanie maseczek w płachcie

Koreańskie maseczki, ze względu na różnorodność składników aktywnych, dedykowane są do różnych typów skóry. Dostępne są maseczki o działaniu hamującym procesy starzenia się naskórka, nawilżającym, odżywczym oraz regenerującym. Produkt pełni też zazwyczaj funkcję oczyszczającą z toksyn i zanieczyszczeń, dzięki czemu może być stosowany w przypadku cery trądzikowej lub problematycznej.

Dlaczego koreańskie maseczki są tak popularne?

  • Higieniczność w stosowaniu – maseczki w płachcie są jednorazowe, dlatego kontakt produktu ze skórą jest ograniczony do minimum. Są nakładane bezpośrednio na twarz, dlatego nie ma potrzeby zamartwiać się o zabrudzenie przedmiotów znajdujących się w pobliżu, własnego ubrania, rąk czy włosów.
  • Działają odprężająco – kilkunastominutowe spędzenie czasu na kanapie z maseczką na twarzy potrafi doskonale zrelaksować. Uczucie odprężenia powodowane jest przede wszystkim przez przyjemny chłód i nawilżenie naskórka.
  • Różnorodne działanie – jeden produkt często charakteryzuje się działaniem na kilku płaszczyznach, np. oczyszcza, nawilża i odżywia skórę twarzy.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *