Korzyści z oleju z rokitnika

Olej z rokitnika jest pozyskiwany z jagód i nasion rośliny rokitnika, a zarówno owoce, jak i nasiona są doskonałe dla skóry i zapewniają korzyści wewnętrzne. Rokitnik zwyczajny można znaleźć, jako herbatę zawierającą zdrowe bioflawonoidy, choć ma mniejszą gęstość składników odżywczych w postaci herbaty niż w postaci oleju. Jednak jest często używany w produktach spożywczych do produkcji galaretek, soków, puree i sosów, a także kosmetyków i kremów przeciwdziałających starzeniu.

Korzyści z oleju z rokitnika

Pomaga w walce z rakiem

Olej z rokitnika zawiera silne składniki odżywcze, właściwości przeciwzapalne, a nawet działanie przeciwnowotworowe. W badaniu drobiu oceniono toksyczne działanie hepatoprotekcyjne oleju z owoców rokitnika, wskazując na zmniejszone działania niepożądane aflatoksyn w wątrobie. Wątroba jest największym organem w ciele i odgrywa wiele ważnych funkcji dla organizmu, w tym trawienie pokarmu, magazynowanie energii i usuwanie toksyn.

Minimalizuje lub zapobiega problemom ze skórą

Olej z rokitnika pomaga zmniejszyć wiele problemów ze skórą. Jagody, koncentrat jagodowy i olej z jagód lub nasion można nakładać bezpośrednio na skórę, aby zapobiec oparzeniom słonecznym i zapewnić ulgę po opalaniu, gojąc rany, takie jak odleżyny i skaleczenia. Olej rokitnikowy może być stosowany w celu zmniejszenia negatywnych skutków, a może nawet zapobiegania trądzikowi, zapaleniu skóry, suchości skóry, egzemie, owrzodzeniom skóry i rozstępom.

Może zmniejszyć objawy niedoczynności nadnerczy

Ponieważ olej z rokitnika jest silnym źródłem omega-7, może pomóc w niedoczynności nadnerczy. Usuwanie pokarmów, takich jak kofeina, cukier i przetworzona żywność oraz dodawanie pokarmów, które goją ciało, takich jak omega-3, które można znaleźć w tłustych rybach, olejach rybnych i olejach rokitnika, a także rokitnika omega-7 zawiera olej, może zapewnić niezbędną powierzchnię leczniczą. W połączeniu z dużą ilością odpoczynku, zmniejszeniem niepokoju i wysiłku, olej z rokitnika zwyczajnego może pomóc w przywróceniu normalnego poziomu energii.

Pomaga w zapobieganiu infekcjom i wzmacnia układ odpornościowy

Przeciwutleniacze mają kluczowe znaczenie w zapobieganiu infekcjom poprzez zwalczanie wolnych rodników, które je wywołują. Badanie przeprowadzone na Litwie koncentrowało się na ocenie siły działania przeciwutleniającego oleju z rokitnika, pokazując, że czysty olej ekstrakcyjny zawiera 2,4 razy więcej karotenoidów niż inne oleje. Oznacza to, że korzyści antyoksydacyjne są bardzo wysokie i mogą pomóc w zmniejszeniu początku infekcji w przypadku narażenia na zagrożenia środowiskowe lub bakterie.

Leczy choroby układu krążenia

Istnieją dowody sugerujące obniżenie poziomu cholesterolu we krwi po zastosowaniu oleju z rokitnika zwyczajnego. Ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne może hamować agregację płytek, co zapewnia właściwości kardioprotekcyjne przeciwko komórkom uszkadzającym wolne rodniki. Możliwe, że codzienne spożywanie oleju z rokitnika zwyczajnego może zapobiegać chorobom sercowo-naczyniowym, takim jak miażdżyca, nadciśnienie, a nawet zawał serca.

Walczy z cukrzycą

Badanie z roku 2010 oceniało wpływ oleju rokitnika na poziom insuliny. Badanie wykazało, że olej z rokitnika zwyczajnego może pomóc w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi poprzez utrzymywanie ich w umiarkowanych zakresach, ostatecznie zwalczając cukrzycę typu 2 i objawy cukrzycy. Wydaje się, że przyniosło to pozytywny efekt poprzez zminimalizowanie skoków poziomu cukru we krwi po posiłkach.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *