Laserowa operacja oczu – przygotowanie, zabieg, efekty

Masz dość okularów lub soczewek kontaktowych? Przyznaj, jeśli je nosisz, realizacja pasji i sportowego hobby jest praktycznie niemożliwa. Okulary przeszkadzają, a soczewki nie każdemu służą. Jakie jest rozwiązanie tych problemów? Laserowa operacja oczu. Jak wygląda zabieg? Jak się do niego przygotować? Koniecznie przeczytaj.

Czym jest laserowa operacja oczu?

Laserowa operacja oczu to zabieg, który pozwala pozbyć się krótkowzroczności, nadwzroczności oraz astygmatyzmu. Tej ostatniej wadzie często towarzyszy nieostre widzenie i rozmyte kontury.

Laserową operację oczu można przeprowadzić u pacjenta wtedy, kiedy jego wada jest już w pełni ustabilizowana (od 21 do 55 roku życia). Zabieg w większości przypadków pozwala całkowicie wyeliminować konieczność noszenia okularów czy soczewek kontaktowych. Szybko zauważysz poprawę jakości życia i codziennego funkcjonowania.

Na czym polegają wady refrakcji?

Wady wzroku pojawiają się na skutek nieprawidłowości w budowie oka. U osoby o prawidłowym wzroku obraz skupia się na siatkówce. Dzięki temu widzi ona ostro i wyraźnie. U osób z krótkowzrocznością światło skupia się przed siatkówką, natomiast u osób dalekowzrocznych – za nią.

Konsekwencją wad wzroku nie jest tylko pogorszenie widzenia. Oprócz niego mogą jeszcze występować bóle głowy i nudności.

Jak przygotować się do laserowej operacji oczu?

Wiele klinik medycznych specjalizuje się w laserowych operacjach oczu. Naprawdę nie masz się czego bać, ponieważ jesteś pod doskonałą opieką profesjonalistów. Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg, konieczna jest kwalifikacja. Podczas wizyty kwalifikacyjnej specjaliści dokładnie zbadają Twój wzrok. Przejdziesz złożone badanie diagnostyczne, dzięki któremu laserowa operacja oczu będzie precyzyjna, bezpieczna i efektywna.

Na badaniu diagnostycznym jednak nie koniec. Lekarz przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad medyczny. Na jego podstawie stwierdzi, czy masz współistniejące choroby oczu uniemożliwiające zabieg. Musisz wiedzieć, że nie tylko schorzenia oczu są tu jedynym przeciwwskazaniem.

Kiedy już wszystkie badania zostaną przeprowadzone i zakwalifikujesz się do laserowej operacji oczu, lekarz dobierze najlepszą metodę wykonania zabiegu.

Jak przebiega laserowa operacja oczu?

Laserowa operacja oczu jest zabiegiem skutecznym, bezpiecznym i mało inwazyjnym. Lekarz za pomocą lasera (ekscimerowego lub femtosekundowego) skoryguje kształt rogówki tak, aby światło skupiało się na niej, a nie przed nią lub za nią. W przypadku nadwzroczności uwypukla się rogówkę, w przypadku krótkowzroczności – spłaszcza, natomiast przy astygmatyzmie – wyrównuje.

Korygować laserem można krótkowzroczność do -12 dioptrii, nadwzroczność do +6 dioptrii i astygmatyzm do 6 dioptrii.

Laserowa operacja oczu jest jednym z najbardziej popularnych i bezpiecznych zabiegów. Trwa on około 20 minut, natomiast samo użycie lasera to kilkanaście sekund. Musisz jednak wiedzieć, że rekonwalescencja jest tu uzależniona od wybranej metody korekcji wzroku.

Jakie są efekty laserowej operacji oczu?

Efekty laserowej korekcji wzroku są szybkie i trwałe. Nowa jakość widzenia pojawia się natychmiast po zabiegu. Wreszcie będziesz mógł uprawiać sport i podróżować bez wyrzeczeń związanych z noszeniem okularów czy soczewek kontaktowych. Zyskasz także pewność siebie i na nowo polubisz swój wizerunek.

Owszem, laserowa operacja oczu nie jest tania, jednak to jednorazowy wydatek, który się opłaca. Dobry wzrok zyskasz na długie lata.

Profesjonalny lekarz odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z laserową operacją wzroku i wyjaśni ewentualne wątpliwości. Nie bój się zabiegu, ponieważ jest szybki i bezpieczny. Warto odzyskać dobry wzrok.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *