Najpowszechniejsze przyczyny impotencji

Powoli, impotencja przestaje już być tematem tabu. Nie zmienia to jednak faktu, że niezależnie od wieku, mężczyźni wstydzą się tego schorzenia. Często wydaje im się, że ze względu na impotencję tracą męskość. Dlatego też nie podejmują leczenia impotencji, pomimo, że mogłoby ono uwolnić ich od problemu.

Zaburzenie staruszków?

Istnieje przekonanie, że impotencja dotyczy właściwie tylko mężczyzn w bardzo zaawansowanym wieku. Okazuje się, że tylko częściowo jest to prawdą. Rzeczywiście, leczenie impotencji w przeważającej części dotyczy dojrzałych mężczyzn. Jednakże, dojrzałymi należy w tym przypadku nazwać już czterdziestolatków. Okazuje się bowiem, że to właśnie w tym wieku ryzyko impotencji gwałtownie rośnie. Niemniej jednak, nawet mając 20 lat nie można być całkowicie pewnym, że w najbliższym czasie nie wystąpią problemy z erekcją.

Przyczyny dysfunkcji seksualnej

Uciążliwa impotencja może mieć szereg bardzo różnych przyczyn. W dojrzałym wieku u mężczyzn zaczyna nieco brakować androgenów. Są to hormony męskie, które mają wiele zadań. Między innymi odpowiadają za erekcję. Jest to więc oczywiste, że uzupełnienie niedoboru rozwiąże problem. Dlatego właśnie, stosuje się tabletki na potencję, mające podwyższyć poziom androgenów w organizmie. Oprócz tabletek, często lekarz zaleca także zastosowanie zastrzyków. Tak kompleksowe leczenie impotencji daje najlepsze efekty.

Ponadto, bardzo często przyczyną dysfunkcji seksualnej u mężczyzn jest zaburzenie pracy układu krążenia. Kiedy krew w tętnicach i żyłach przestaje płynąć szybko i sprawnie, nie może również na czas dotrzeć do zlokalizowanych w prąciu ciał jamistych. Efektem takiego stanu rzeczy jest brak wzwodu. Wspomniano, że przyczyna ta najczęściej występuje u starszych mężczyzn. Wynika to z faktu, że ich układ krążenia jest bardziej narażony na choroby. Ponadto, wraz z wiekiem wzrasta również poziom cholesterolu, który zatyka naczynia krwionośne. Stosowane w takich przypadkach tabletki na erekcję muszą powodować sprawniejszy przepływ krwi.

Powyższe dwie przyczyny impotencji dotyczą przede wszystkim mężczyzn w podeszłym wieku. Niemniej jednak, zaburzenia hormonalne mogą mieć znaczenie również u nastolatków rozpoczynających życie seksualne. Tak zwana burza hormonów może prowadzić do tymczasowej impotencji. Niemniej jednak, leczenie impotencji nie jest w takich przypadkach wskazane. Schorzenie ustępuje bowiem samoistnie po zakończeniu okresu dojrzewania. Warto w tym miejscu zauważyć, że najczęstszymi przyczynami impotencji u młodych mężczyzn są jednak stres i inne czynniki psychologiczne. Mowa tutaj zarówno o stresie dotyczącym seksu jak i takim, który zupełnie nie jest z nim związany.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *