Poznaj znakomite właściwości algi morskiej

W ostatnim czasie mimo, że jesteśmy zestresowani i obłożeni różnymi obowiązkami to zaczęliśmy zwracać uwagę na naszą dietę. Coraz bardziej świadomie podchodzimy do tematu odżywiania się, dlatego zaczynamy czerpać korzyści z takich dobrodziejstw jak na przykład algi Chlorella. Co to jest, skąd pochodzi i jakie ma właściwości? znajdziesz takie i inne informacje w tym artykule. Jeśli jesteś optymistą zdrowego odżywiania, lubisz przyrządzać sobie zdrowe smoothie to przeczytaj ten tekst o tym jak wartościowa jest chlorella.

Skąd pochodzi chlorella i co to jest?

Nazwa chlorelli pochodzi z języka łacińskiego i oznacza świeżą, drobną zieleń. Chlorella jest jednokomórkowym organizmem, który możemy zobaczyć jedynie za pomocą mikroskopu. Alga chlorelli posiada swój ciemnozielony kolor ze względu na sporą zawartości chlorofilu.

Chlorella to alga jest to niezwykły, zielony glon, który przetrwał w środowisku wodnym bardzo, bardzo długo. To zadziwiające, ponieważ czas ten obejmował co najmniej dwa i pół miliarda lat. Chlorella była uznawana i doceniana przez Azjatów, dlatego bardzo często pojawiała się w ich jadłospisach. Aktualnie w Japonii spożycie chlorelli wynosi 200 tysięcy ton rocznie, przez co nawet przewyższa czosnek i żeń-szeń. Alga chlorella jest na tamtejszym rynku najpopularniejszym suplementem leczniczym, a obecnie chlorella próbuje wejść i zdobyć rynek europejski.

Jakie pozytywne właściwości ma chlorella na nasz organizm?

Chlorella ma posiada zdumiewającą ilością składników odżywczych takich jak:

  • minerały,
  • witaminy
  •  aminokwasy
  • posiada elementy, które odpowiedzialne są za wzmocnienie systemu immunologicznego, poprawę pamięci i koncentracji oraz eliminacji toksyn z organizmu. (Chlorella dzięki tym elementom, jest pomocna w schorzeniach chronicznych, takich jak reumatyzm, artretyzm, cukrzyca, zaburzenia ciśnienia, trawienia i wchłaniania, jak również w wirusowych i bakteryjnych infekcjach oraz grzybicach.
  • zawiera witaminy B12 i to w większej ilośći niż na przykład wątroba wołowa
  • posiada bezkonkurencyjną ilość chlorofilu (nawet większą niż lucerna), który bardzo pomaga w leczeniu niedokrwistości

W czym jeszcze pomaga naszemu organizmowi alga chlorella?

Odkryto, że chlorella ma silne działanie przeciwwirusowe oraz co bardzo ważne przeciwnowotworowe.  Chlorella pobudza wytwarzanie interferonu w organizmie oraz zawiera ponad dwadzieścia różnych witamin i związków mineralnych. Jest także bogata w karoten (prowitamina A), który usuwa uszkodzenia skóry, powstające w wyniku działania promieniowania UV, wzmacnia wzrok oraz zapobiega rozwojowi nowotworu płuc. Chlorella to także źródło znaczącej ilości żelaza, jodu, cynku oraz kobaltu. Chlorella jest tak wartościowa, że można ją stosować przy różnych dietach lub w czasie postu czy procesu odchudzania.

Czytaj: Chlorella – właściwości, działanie i skutki uboczne

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *