Prestiż, czy już standard? Fotele masujące w naszych domach

Technologia z każdym rokiem przestaje nas zaskakiwać, a przekonać można się o tym w błyskawiczny sposób podczas targów technologicznych. Pojawiają się tam coraz nowsze i ciekawsze projekty, a wyposażenie, które jeszcze kilka lat temu gwarantowało luksus, dziś obecne jest w większości domów. Jako przykład możemy podać fotele masujące i automatyzację, czyli wyposażenie oferujące komfort, przyjemność i relaks po ciężkim dniu pracy.

Jak obecnie wyglądają ceny i możliwości producentów? Czy fotel z masażem wciąż jest synonimem prestiżowego wyposażenia, czy raczej jest już na tyle popularnym produktem, że można go spotkać w większości domów? Odpowiedzi znajdziesz w dalszej części tekstu.

Fotel do masażu – wysoka jakość w cenie klasycznego skórzanego siedziska

Elegancki skórzany fotel salonowy, potrafi kosztować nawet w popularnych sieciówkach tyle, co podstawowa wersja fotela do masażu z wyższej półki – nie wspominając nawet o modelach niższej klasy, które oferują klasyczne i mało wyszukane programy. Świetnym przykładem budżetowego modelu, który mimo niskiej ceny spełni oczekiwania najbardziej wymagających osób, jest m.in. Massaggio Piccolo (2380 zł). Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiału, charakteryzującego się niezwykłą delikatnością (m.in. ekologiczna skóra). Warto wspomnieć o jego niewielkich rozmiarach i dopasowaniu do sylwetki użytkowników – dzięki uformowaniu siedziska, mogą z niego korzystać również osoby wysokie.

Nie można przejść obojętnie obok subtelnego designu tego modelu, ponieważ projektanci postawili na minimalizację i klasyczne wzornictwo – dzięki temu pasuje on doskonale do nowoczesnych i eleganckich salonów. Po co więc kupować klasyczny fotel salonowy, jeśli w tej samej cenie (lub czasem nawet niższej), możemy otrzymać masaż w 3 programach manualnych i 3 automatycznych oraz możliwość włączenia muzyki przez głośniki bluetooth znajdujące się za głową?

Materiały i jakość satysfakcji

Wiele sceptycznie nastawionych osób, może w tym momencie powiedzieć, że porównanie najtańszych modeli foteli masujących, do luksusowych mebli, jest jak postawienie obok siebie dwóch samochodów w tej samej cenie – jeden sportowy i drugi do codziennej spokojnej jazdy do pracy. Owszem, jednak chcemy zauważyć, że porównaliśmy produkt renomowanego producenta, który cieszy się doskonałymi opiniami klientów i asortyment sieciówek, który raczej rzadko wybierany jest przez osoby zamożne, przykuwające uwagę do materiałów i wyjątkowej konstrukcji.

Fotele do masażu Massaggio Piccolo wykonane zostały z grubej, elastycznej i przede wszystkim wytrzymałej skóry syntetycznej oraz metalowej konstrukcji, która gwarantuje wieloletnie bezawaryjne użytkowanie. Produkt, z którym porównaliśmy Massaggio Piccolo, został wykonany z takiej samej skóry ekologicznej i drewnianej konstrukcji – czy więc można zobaczyć różnicę w jakości wykonania? Prawdopodobnie, gdybyśmy zapytali o to osobę nieznającą modelu Piccolo, powiedziałby ona, że jest on droższy niż w rzeczywistości.

Tańsze modele foteli masujących

Często można znaleźć oferty, które charakteryzują się jeszcze niższą ceną, niż ta przedstawiona przy modelu Massaggio Piccolo. Warto jednak zastanowić się, skąd wynika tak duża różnica w cenie – chociaż w większości przypadków wystarczy rzucić okiem.

 

Czy zakup modeli poniżej 1000 zł jest opłacalny? Abstrahując od jakości wykonania i wykorzystanych materiałów, ponieważ nie chcemy podważać kompetencji innych firm, to śmiało możemy stwierdzić, że produkty oferowane przez Rest Lords charakteryzują się najwyższą klasą!

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *