Prostownice do włosów – jak wybrać najlepszą?

Obecnie prostownice do włosów to nie tylko urządzenia służące do układania włosów. Dziś od prostownicy wymaga się znacznie więcej. Dlatego też warto wiedzieć, że odpowiednio dobrana prostownica nie niszczy, ale nawet odżywia włosy. Aby jednak mogła działać w ten sposób, należy wybrać urządzenie, które posiada takie właściwości. Które funkcje nowoczesnych prostownic do włosów warto wziąć pod uwagę?

Podstawowe funkcje prostownicy

Zazwyczaj osoba kupująca prostownicę do włosów chce, by to urządzenie jak najlepiej prostowało pasma. Patrząc tylko na tę funkcję można zdecydować się na prostownicę o płytach:

  • metalowych (które szybko się nagrzewają do wysokiej temperatury)
  • ceramicznych (które nagrzewają się równomiernie)
  • tytanowo-ceramicznych (takie połączenie sprawia, że prostownica szybko się nagrzewa, a temperatura zostaje rozprowadzona po całych płytach)

W przypadku prostownicy z metalowymi płytami efekt prostowania jest zazwyczaj bardzo dobry, co można zauważyć szczególnie w przypadku większych urządzeń. Jego wadą jest jednak nierównomierne rozprowadzanie ciepła, co może doprowadzić do zniszczenia pasm. Prostownice o płytach ceramicznych są obecnie najbardziej polecane, właśnie ze względu na lepsze rozprowadzenie ciepła na ich powierzchni. Bez względu na to, czy prostownica jest metalowa, czy ceramiczna, musi posiadać regulację temperatury. Tylko w ten sposób można uniknąć jej przegrzania i zniszczenia włosów. Dzięki regulacji można też bez trudu uzyskać odpowiednią temperaturę dla danego rodzaju włosów. W przypadku włosów cienkich i zniszczonych najlepiej jest korzystać z najniższej możliwej temperatury.

Prostownice o bardziej zaawansowanych funkcjach

Prostownice mogą obecnie nie tylko prostować, ale również odżywiać włosy. Dzieje się tak, jeśli płyty urządzenia zostaną nasączone kreatyniną. Dzięki temu przy każdym prostowaniu włosów kreatynina wnika w nie, minimalizując możliwość uszkodzeń. To bardzo istotne w przypadku, gdy włosy zostały wcześniej zniszczone nadmiernym prostowaniem. Najbardziej zaawansowane urządzenia tego typu nie tylko zawierają odżywcze składniki, ale także wykrywają poziom nawilżenia włosów. Dzięki temu urządzenie nagrzewa się tylko do takiej temperatury, która nie zniszczy pasm. Oprócz wyżej wymienionych funkcji można również trafić na prostownicę jonizującą włosy, która dodatkowo nawilża i chroni je. Jonizacja sprawia również, że włosy nie elektryzują się, dlatego takie urządzenie będzie najlepsze dla osób, które mają z tym duży problem na co dzień, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *