Jakie są sposoby na bezsenność?

Spać. Ilu z nas faktycznie cieszy się przywilejem tego pięciogwiazdkowego luksusu? Chociaż „proste” rzeczy w życiu, takie jak talerz pełen pożywnego jedzenia i noc pełna nieprzerwanego snu są rzeczywiście niezbędnymi rzeczami, dla niektórych ludzi stało się to luksusem. Ten demon nazywa się bezsennością, która przychodzi między wami a waszym pokojem, jest czasem ciężki do wykrycia
Nie, to nie jest literówka, słyszałeś mnie dobrze!

Pamiętaj, że pochodzi ona od osoby, która miała trudności z zasypianiem przez większą część swojego życia. Niemniej jednak, bez względu na to, co na ziemi zatrzymuje cię przed spaniem (chemikalia poszły ci spać w mózgu, złamane serce, szafa z ukrytymi rachunki oczekujące, puste konta bankowe, spiętrzone syllabusy na egzamin semestr następnego dnia, zapał do rozkoszowania się ciszą, że noc owija się w sobie, poczekaj, Candy Crush? …. i to może trwać dalej! może poczekać do następnego ranka – tylko jeśli pozwolisz.

Tak, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Ale zadaj sobie pytanie:”Czy czekałem na ranek? Zakładając, że twoja odpowiedź jest „nie”, ponieważ skończyłeś na artykule, który mówi o „sposobach na bezsenność”, pozwolę sobie powiedzieć, że nie jest już późno. Idź naprzód i przeczytaj, czy „pomóż mi spać” jest tym, co jest w twoim umyśle od teraz. (Jest bym się nie zdziwił, gdyby było 3:00 rano i zmęczone oczy operowały na niektórych technikach, które mogą po prostu powiedzieć ci prosto co robić, gdy masz bezsenność). Dobrze więc, ponieważ jest już 3:00 rano, zacznijmy po prostu działać.

Czym jest bezsenność? Czy „Naprawdę” mam to?

Brzmi to obraźliwie, gdy używam słowa „naprawdę”, ale naprawdę ważne jest, aby tam zacząć. Dość często nazywamy ją bezsennością, ponieważ tak właśnie ją postrzegamy. Zadaj sobie następujące pytania, a twoje odpowiedzi powiedzą ci, czy jest to tylko twoje postrzeganie (łatwiejsze, aby pozbyć się ciężaru, ponieważ jest to tylko percepcja, którą musisz odrzucić) lub czy jest więcej do historii!

Obudziłem się zbyt wcześnie rano.

Zapytaj się sowy wieczornej, a on będzie zachwycony, jeśli będzie mógł to zrobić. Jednak dla ciebie jest to kompulsywny problem, ponieważ czujesz, że nie spałeś wystarczająco dużo i nawet jeśli chcesz zasnąć przed rozpoczęciem dnia, po prostu nie możesz się spać!

Otóż, jeśli te 3 skargi skierujesz do psychologa lub psychiatry, na podstawie Podręcznika Diagnostycznego i Statystycznego, poświadczą one, że jesteś bezsennością.

Mówiąc dokładniej, mówiąc w kategoriach technicznych, jeśli masz trudności z zasypianiem lub utrzymaniem swojego stanu snu przez co najmniej trzy dni w tygodniu przez co najmniej trzy miesiące, nawet jeśli nie byłeś w inny sposób zajęty pracą w godzinach snu w stopniu, w jakim zagraża Ci samo funkcjonowanie – to z pewnością jest coś, za co musisz odpowiadać.

No cóż, trzymając na bok „podręcznikową” definicję bezsenności, niezależnie od tego, czy walczysz z bezsennością książkową, czy też w tej sprawie, czy też nie jesteś zadowolony z Twojego snu, sam możesz sobie pomóc. Teraz przejdźmy do sedna problemu – do
Jak leczyć bezsenność

Teraz, gdy w końcu zdecydowałeś się zrobić coś z trudnościami związanymi z snem, dlaczego nie zacząć od -.
Znalezienie przyczyny leżącej u podstaw zdarzenia

Czasami zdarza się tak, że bezsenność sama w sobie nie jest tym, co może Cię niepokoić. Raczej można doświadczyć problem medyczny lub psychologiczny wraz z bezsennością, która jest bardziej problematyczna niż sama bezsenność. Sprawdź, czy tak się dzieje!

współzawodnictwo

Na przykład, podstawowy problem lęku i depresji może przyczynić się do trudności w zasypianiu. Stukasz w przycisk pauzy przez cały dzień, za każdym razem, gdy umysł chce oddać się nadmiernemu myśleniu, dzięki czemu możesz w końcu opuścić wszystko, bo masz pracę do wykonania. A kiedy nadszedł wreszcie czas spania, twój umysł odmawia słuchania przycisku wstrzymania. Rezultat – słodka relacja z 3:00 rano.

A co możesz o tym zrobić?

Tym razem masz potrzebę, aby naciskać przycisk pauzy, pamiętaj, aby usunąć utwór z listy odtwarzania na zawsze. Wystarczy tylko D. E. E. L. E. E. T. E! Spędzaj określoną ilość czasu w ciągu dnia, aby pozwolić umysłowi po prostu pomyśleć. Oto jej rola, prawda? Jeśli usilnie zatrzymasz się, będzie to odwrotnie. Więc po prostu świadomie usiąść i pozwolić waszemu umysłowi odegrać swoją rolę bez pośpiechu.

Śpiew, taniec, taniec, pisanie, krzyczenie – rób wszystko, co podoba ci się jako forma ekspresji własnej i co daje ci katharsis. Spróbuj cieszyć się samotnym czasem i nie oczekuj widza/słuchacza dla siebie. Pamiętaj, że jest to wyrażenie „ja”. Jeśli jednak zmagasz się z problemem patologicznym i potrzebujesz profesjonalnej pomocy, idź na nią. I znowu, zrób to nienagannie!

2. Czy mógłbyś cierpieć z jakiegoś chronicznego bólu?

Jednym z najczęstszych zarzutów od osób, które mają trudności ze spaniem jest, że jest to jakiś rodzaj bólu powstrzymującego ich od spania. Poważny ból w jakiejś części ich ciała wydaje się po prostu unosić w nocy, powodując, że rzucają się i co noc zaczynają obracać na łóżku.

A co możesz o tym zrobić?

Oczywiście pierwszym krokiem byłoby oczywiście zastosowanie strategii leczenia bólu. Przyjmowanie leków lub stosowanie pewnych środków zaradczych jako równoległe podejście do łagodzenia bólu jest nieuchronnie jednym ze środków, które możesz i w rzeczywistości powinieneś podjąć.

Drugi krok jest subtlerand wymaga, abyś miał świadomość natury swojej bezsenności. Źródłem problemu snu jest dość często, mimo współistnienia innych zatwierdzonych klinicznie schorzeń medycznych lub psychologicznych. Po zrozumieniu tego faktu, wszystko, co pozostaje do zrozumienia jest to, że to postrzeganie bólu nie pozwala na spanie, a nie ból sam w sobie.

Osoba cierpiąca na namacalny ból fizyczny może nie tylko nie zgodzić się z tym aspektem, ale może się również denerwować, że nikt nie rozumie, że ból powoduje bezsenność. Jednak nawet niechętnie spróbuj skupić się mniej na bólu i wierzyć w swoje dobre samopoczucie – trzy czwarte problemu jest już rozwiązane. Najnowsze badania dowodzą, że jeśli uważasz, że dobrze się spałeś nawet wtedy, gdy tak naprawdę tego nie zrobiłeś, zapewni to psychologiczną i ostatecznie fizyczną ulgę przed skutkami bezsenności.
3. Sprawdź swoją receptę, możesz znaleźć przyczynę

Leki stosowane w niektórych stanach zdrowotnych, takich jak nadciśnienie tętnicze, cholesterol, zaburzenia neurologiczne i leki przeciwdepresyjne mogą prowadzić do łagodnej i ciężkiej bezsenności. Na przykład, alfa i beta-blokery zazwyczaj interweniują z Twoimi wzorcami snu, wpływając na działanie hormonu melatoniny odpowiedzialnego za cykle snu lub zakłócając jakość snu REM (Rapid Eye Movement).

 

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *