Srebro koloidalne – właściwości

Srebro koloidalne jest to produkt, który wykazuje się wieloma pozytywnymi cechami. Występuje ono również pod nazwą kolargol, srebro koloidowe lub Argentum colloidale. Jest to surowiec farmaceutyczny, sprzedawany w aptekach. Stosowany jest przy produkcji leków recepturowych. Srebro koloidalne jest połączeniem srebra z białkiem lub żelatyną. Przede wszystkim, produkt ten charakteryzuje się silnym działaniem wirusobójczym, grzybobójczym oraz bakteriobójczym. Srebro koloidalne stosowane jest w okulistyce. Oczy, smarowane są srebrem koloidalnym z zewnętrznej strony. Preparatem tym, można leczyć na przykład początkową fazę ostrego, bakteryjnego zapalenia spojówek. Srebro koloidalne używane jest również jako środek ściągający, do smarowania miejscowego. Na bazie tego produktu, sporządzane są odpowiednie maści do oczu oraz krople.

Srebro koloidalne w suplementach diety

Warto wiedzieć, że srebro koloidalne wykazuje swoje działanie w różnych suplementach diety. Ma ono bardzo szerokie spektrum działania. W suplementach, producenci używają rozcieńczonego roztworu kolargolu. Główne działanie srebra koloidalnego jest następujące:

 • wpływa pozytywnie na organizm, który walczy z przeziębieniami oraz infekcjami,
 • poprawia stan skóry trądzikowej,
 • podnosi odporność,
 • odkaża blizny oraz rany,
 • regeneruje naskórek,
 • przyspiesza proces gojenia ran,
 • wspomaga proces walki z patogenami,
 • łagodzi zatrucia pokarmowe,
 • podnosi poziom energii,
 • niweluje uczucie swędzenia po ukąszeniach,
 • wspomaga walkę z alergią.

Różnica pomiędzy stężonym srebrem koloidalnym a jego roztworem

Trzeba umieć rozróżnić preparat nazywany kolargolem od specjalnego roztworu srebra koloidalnego do picia. Różnica jest ogromna i bardzo wiele zmienia. Otóż, kolargol sam w sobie jest silnie stężonym roztworem cząsteczek srebra z żelatyną lub białkiem. Taka forma stosowana jest wyłącznie zewnętrznie, na przykład przy okazji leczenia początkowej fazy bakteryjnego, zapalenia spojówek. Dopiero jego odpowiednie rozpuszczenie w wodzie, powoduje powstanie roztworu nadającego się do picia. Taki roztwór sprzedawany jest jako suplement diety. Taka forma już nadaje się do stosowania wewnętrznego. Srebro koloidalne sprzedawane jako suplement diety może być w formie płynnej lub w sprayu. Ta druga forma, czyli w sprayu, sprawdza się bardzo dobrze przy okazji na przykład bolącego gardła. Należy niewielką ilość psiknąć w okolice gardła. Już po kilku aplikacjach tego preparatu, widać znaczącą poprawę w stanie zdrowia. Taka forma w sprayu, również bardzo dobrze spisuje się przy okazji zadrapań czy niewielkich ran.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *