Studiujesz? Dorabiaj jako fotograf ślubny!

Studenci z reguły często poszukują dodatkowych zajęć, dzięki którym mogliby dorobić do i tak skromnego budżetu. Dobrą profesją dla studenta posiadającą minimalną wrażliwość oraz dobry gust może być zajęcie typu fotograf ślubny. Z racji tego, że śluby oraz wesela mają miejsce najczęściej w weekendy, jest to dodatkowy plus, ponieważ fotografowanie nie będzie kolidowało z zajęciami na uczelni w ciągu reszty pracowitego tygodnia. Do stania się profesjonalnym fotografem ślubnym pomimo braku papierów na tą funkcję wystarczy:

  • mieć dobry aparat, najlepiej jakiejś markowej i znanej firmy
  • orientować się w trendach fotografii współczesnej
  • czytać książki i publikacje związane z fotografią
  • mieć pogodne usposobienie i otwartość na ludzi
  • mieć zmysł artystyczny oraz fantazję połączoną z analitycznym myśleniem

Swoje usługi fotograficzne możesz ogłaszać na początek wśród rodziny oraz znajomych. Zlecenia zaczną przychodzić szybciej, niż Ci się wydaje, ale pod warunkiem, że naprawdę będziesz szanował tą robotę i się do niej przykładał. Nie bez znaczenia jest także ogłaszanie się w Internecie. Wiele portali z ogłoszeniami o pracę oraz usługi ma już specjalną rubryczkę o nazwie fotografia ślubna i to właśnie tam najłatwiej będzie zamieścić ogłoszenie.

Anonse fotograficzne

Nie trzeba od razu nastawiać się na sytuację, że klienci walić będą do nas drzwiami i oknami, ale miło będzie, gdy z ogłoszenia zamieszczonego w prasie lub Internecie zgłosi się do nas chętna para w celu organizacji i przeprowadzenia sesji ślubnej. Czasem także można za symboliczną opłatą sfotografować suknie ślubne zaprzyjaźnionej lub nowo poznanej właścicielki salonu. Okazji do zarobku fotograf powinien szukać właściwie wszędzie. Pieniądz to czas, a czas to pieniądz, więc im szybciej rozwiniemy naszą działalność, tym ciekawsze propozycje będą nam stawać przed oczami. Z bardziej rozbudowanych projektów – zdarzyć się może, że wyżej wspomniany salon ślubny będzie chciał przygotować obszerny i profesjonalny katalog swoich produktów. Tu także przyda się fotograf, potrafiący wykazać się znajomością tematu.

Z fotografii można wyżyć!

Przy odrobinie konsekwencji oraz zdolnościach okazać się może po niedługim czasie, że nie potrzebujesz, aby rodzice przysyłali Ci dodatkową kasę na studia, bo dzięki ilości zamówień na fotografie ślubne i weselne radzisz sobie na tyle dobrze, że możesz w pełni liczyć na samego siebie. Pasję rozwijaj konsekwentnie w miarę możliwości.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *