Suplementy diety na masę

Każdy, kto zaczyna ćwiczyć zastanawia się, jakie suplementy diety zakupić. Dzisiaj na rynku dostępnych jest wiele różnych odżywek na masę, a więc wybór naprawdę nie jest łatwy. Myśląc o budowaniu masy, musimy się do tego odpowiednio przygotować. Wybieramy trenera personalnego lub układamy trening samodzielnie, następnie określamy i planujemy odpowiednią dietę oraz zakupujemy niezbędne suplementy diety na masę.

Jaką dietę na masę wybrać?

Fundamentami procesu, w którym chcemy zbudować masę to przede wszystkim poddanie mięśni napięciu, aby odpowiednio stymulować syntezę białka oraz drugim kluczowym czynnikiem jest tutaj budowanie masy mięśniowej poprzez spożywanie diety, która zawiera nadwyżkę kaloryczną. Jeśli zaspokoimy dzienne wymagania kaloryczne naszego organizmu, to nadwyżka energii zostanie przeznaczona na rozwój tkanki mięśniowej.

Niestety nie ma jednego planu żywieniowego dla każdego, gdyż każdy z nas ma inną wagę oraz w ciągu dnia mamy różną aktywność fizyczną i na przykład osoby, które pracują cały dzień fizycznie będą potrzebowały znacznie więcej pożywienia, niż osoby, które pracują przy komputerze. Dlatego zawsze kaloryczność diety musi zostać ustalana indywidualnie.

Jaka odżywka jest najważniejsza przy budowaniu masy?

Najważniejszym składnikiem diety, gdy chcemy zbudować masę mięśniową jest oczywiście białko. Niestety w przypadku białka również mamy wiele różnych rodzai odżywek dlatego musimy dobrać białko według własnych potrzeb. Jeżeli chcemy utracić wagę i zredukować tkankę tłuszczową to idealnym rozwiązaniem będą produkty, które posiadają małą ilość dodatków takich jak izolaty czy hydrolizaty. Natomiast w przypadku gdy lubimy sobie w nocy podjadać, to wtedy warto wybrać Kazeinę, gdyż posiada ona najdłuższy czas wchłaniania i chroni nasz organizm przed nocnym katabolizmem.

Jakie odżywki na masę możemy kupić?

Obecnie na polskim rynku mamy dostępnych wiele różnych odżywek, które możemy stosować i teraz wymienimy kilka z nich które są najlepsze.

– Mass ATTACK
– Jumbo
Mutant Mass
– Mass Freak
– Serious Mass

Kiedy należy zacząć stosować odżywki na masę?

Odżywki na masę możemy prowadzić zarówno gdy już trenujemy jak i gdy potrzebujemy wzbogacić naszą dietę o odżywkę, ale także nie ma żadnych przeciwwskazań, aby już na początku naszych treningu od razu stosować odżywki. Jeżeli ćwiczymy i nie stosujemy żadnej odżywki na masę a rezultatów takich, jakich oczekujemy wciąż brakuje, to jest to zdecydowanie najlepszy moment, aby już wprowadzić odżywki na masę, gdyż może to przyspieszyć rozwój naszej sylwetki i budowę mięśni i skrócić czas oczekiwania na wyniki o kilka tygodni czy nawet miesięcy.

Zawsze jednak kiedy zaczynamy dopiero ćwiczyć, to warto zapytać się osób, które już ćwiczą i mają wyniki czy wynająć sobie trenera personalnego, który pomoże w przygotowaniu planu treningowego, planu żywieniowego oraz w wyborze odpowiednich odżywek, które będą wspomagać budowę naszych mięśni.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *