Suszarki do włosów – jaką warto kupić?

Suszarki do włosów to urządzenia, które często są używane codziennie lub przynajmniej kilka razy w tygodniu. Choć wiele osób uważa, że suszarki bardzo niszczą włosy i o wiele lepiej jest pozostawić pasma do samodzielnego wyschnięcia, to jednak obecnie nie powtarza się tej teorii tak często. Możliwe, że mają na to wpływ nowe funkcje suszarek, które mają za zadanie zminimalizować zniszczenia włosów. Na jaką suszarkę warto się obecnie zdecydować?

Co powinna mieć standardowa suszarka do włosów?

Podstawową funkcją suszarki powinno być bezpieczne suszenie włosów. Standardowa suszarka do włosów powinna ponadto posiadać:

  • możliwość regulacji nawiewu
  • zimny nawiew, który pomaga w delikatniejszym suszeniu włosów
  • zmienne końcówki, w tym taką, która zmniejsza ryzyko uszkodzenia włosów
  • zdejmowany filtr, który chroni suszarkę przed kurzem

Standardowa suszarka, w przypadku użytkowania jej według instrukcji, powinna służyć przez wiele lat. Wskazaniem do wymiany suszarki jest nie tylko awaria, ale również nieprzyjemny zapach, który może wskazywać na jej zanieczyszczenie lub przepalenie elementów. Wybierając suszarkę należy mieć na uwadze również jej moc. Wydajność nowoczesnych suszarek nie zawsze może być określona przez liczbę watów, jednak w przypadku, gdy konieczna jest perfekcyjna stylizacja, warto wybrać urządzenie, które ma przynajmniej 2000 W. Dzięki temu ma się pewność, że właściwe ułożenie włosów podczas suszenia będzie znacznie prostsze i szybsze. Jeśli jednak włosy są bardzo zniszczone, lepiej zdecydować się na standardowe urządzenie, które zazwyczaj ma około 1200 W.

Wybór nowoczesnej suszarki do włosów

W przypadku, gdy pasma włosów są przesuszone, warto sięgnąć po bardziej zaawansowane urządzenia. Obecnie na rynku istnieją suszarki, które nie tylko pomagają w szybkim suszeniu włosów, ale także je pielęgnują. Takie urządzenia pozwalają na kilkustopniową regulację nawiewu i mogą same rozpoznać, jaką temperaturę należy zastosować, by pasma się nie zniszczyły. Dodatkową zaletą może być funkcja jonizacji. Dzięki niej włosy są nawilżane w czasie suszenia, a także nie elektryzują się. Dzięki zestawowi wymiennych końcówek można nie tylko wysuszyć mokre włosy, ale także wyprostować je lub ułożyć w niemal dowolny inny sposób. Może być to przydatne w przypadku, gdy zabranie ze sobą dodatkowych urządzeń służących do stylizacji włosów jest niemożliwe. Wybierając nowoczesną suszarkę lepiej jest się zdecydować na markowe urządzenia. Wtedy ma się pewność co do ich prawidłowego działania.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *