Twarz bez zmarszczek? To możliwe – poznaj laserowe odmładzanie twarzy

Bezinwazyjne laserowe odmładzanie twarzy polega na podgrzaniu głębokich warstw skóry, bez uszkadzania jej powierzchni. Efekt termiczny wywołuje w skórze intensywną przebudowę – włókna kolagenowe zostają skrócone i rozpoczyna się produkcja nowych. Dzięki temu twarz staje się naturalnie napięta i gładka. Wyjaśniamy, na czym polega odmładzanie twarzy laserem.

Laserowe odmładzanie – jak laser usuwa zmarszczki?

W medycynie estetycznej używa się różnych metod laserowego odmładzania skóry. Najprostszy podział to lasery ablacyjne i nieablacyjne. Te pierwsze powodują widoczne uszkodzenia skóry, a drugie przebudowują ją od wewnątrz bez naruszania powierzchni. Lasery nieablacyjne są coraz chętniej wybierane przez pacjentów klinik medycyny estetycznej, ponieważ są mało inwazyjne i umożliwiają niemal natychmiastowy powrót do codziennych obowiązków, a przy tym są prawie tak samo skuteczne jak lasery ablacyjne.

Przykładem nieablacyjnego laserowego odmładzania jest zabieg ClearSkin PRO Special Edition. Zastosowano w nim innowacyjne urządzenie, które wyróżnia się dwukrotnie wyższą mocą niż poprzednie rozwiązania, co oznacza silniejsze działanie przeciwzmarszczkowe. Dostarcza do skóry aż 3000 mJ/pixel, dzięki czemu wnika w nią głęboko, powodując kontrolowane mikrouszkodzenia termiczne oraz inicjujące procesy regeneracyjne. Mała plamka zabiegowa lasera ClearSkin PRO Special Edition daje możliwość ogromnej precyzji – dociera w samo sedno problemu. W połączeniu z wysoką energią i zaawansowanym aplikatorem chłodzącym zabieg jest efektywny, bezpieczny i komfortowy.

Frakcyjne działanie lasera umożliwia kontrolowane, termiczne uszkodzenie komórek skóry, znajdujących się w głębokich warstwach. Następuje stymulacja koagulacji białek i odparowanie wody, czego efektem jest wygładzenie skóry. W związku z tym zabieg świetnie sprawdza się w redukowaniu wszelkich nierówności – zmarszczek, blizn i rozstępów. Przebudowa skóry zainicjowana podczas zabiegu skutkuje poprawą jej jakości oraz głębokim odmłodzeniem, które staje się widoczne stopniowo. Pełnym efektem odmładzania laserem można cieszyć się po około 3 miesiącach po zabiegu.

Dla kogo laserowe odmładzanie skóry?

Dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki laser na zmarszczki ClearSkin PRO Special Edition, którym posługują się specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki ma wszechstronne zastosowanie, m.in.:

 • redukuje zarówno płytkie, jak i głębokie zmarszczki na twarzy, m.in. mimiczne, pod oczami, na szyi, dekolcie i dłoniach, a także „zmarszczkę palacza” czy „lwią zmarszczkę”,
 • poprawia jędrność i elastyczność skóry, niweluje wiotkość,
 • usuwa blizny (potrądzikowe, pourazowe, po przebytych chorobach),
 • redukuje rozstępy – zarówno czerwone (świeże), jak i białe (dojrzałe) na brzuchu, piersiach, udach, pośladkach, rękach, plecach oraz ramionach.

Przeciwwskazania do odmładzania twarzy laserem

Przed zabiegiem laserowego odmładzania zawsze musi odbyć się konsultacja, podczas której lekarz medycyny estetycznej może wykluczyć u pacjenta przeciwwskazania i zakwalifikować go do zabiegu. Do podstawowych przeciwwskazań do laserowego odmładzania twarzy należy ciąża, karmienie piersią, świeża opalenizna (naturalna, po solarium oraz po samoopalaczu), przyjmowanie leków i ziół światłouczulających. Inne przeciwwskazania do laserowego usuwania zmarszczek to:

 • mechaniczne uszkodzenia skóry,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby skóry, np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry (AZS),
 • cukrzyca,
 • epilepsja,
 • leczenie retinoidami,
 • tendencja do bliznowców,
 • posiadanie metalowych implantów lub rozrusznika serca,
 • nadwrażliwość na światło lasera.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod laserowego odmładzania twarzy, skontaktuj się z ekspertami laseroterapii z Kliniki Miracki w Warszawie.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *